Ziua Porților deschise/ Nyílt Napok

2020 március 6-án került sor a Keresztvári Iskolában a Nyílt napra, amelyet Bálint Mária Elza óvónő és Szabó Mária tanitónő szervezett közös tevékenységként a nagycsoportos óvodások a szülők és nagyszülők számára. Az óvodások betekintettek az iskolai életbe az I.B. és II. B. osztály segítségével, megismerkedtek a tantermekkel és a tanító nénivel, majd nagy közös játékban vettek részt. A szülők megismerhették az előkészítő osztály tantervét és a keresztvári iskola projektjeit.

Pe data de 06.03.2020 preșcolarii din grupa mare de la Grădinița cu Program Normal Teliu, secția maghiară, împreună cu părinții și bunicii au fost invitați să participe la activitatea ”Ziua porților deschise” la Școala Gimnazială Teliu. Această activitate a fost organizată de educatoarea Bálint Mária Elza și învățătoarea Szabó Mária. Preșcoalarii au făcut cunoștință cu viața școlară, cu sălile de clasă și cu doamna învățătoare. Ca surpriză, clasele I.B și a II-a B s-au pregătit cu multe jocuri pentru preșcolari. Prin aceste jocuri s-au cunoscut și au petrecut câteva ore plăcute împreună. Părinților a fost prezentată programa școlară, programul zilnic la clasa pregătitoare și oferta educațională a școlii.